Kunstobjecten op het landgoed
In het kasteelpark staan op verschillende plaatsen kunstobjecten. Deze beelden zijn geschonken aan de stichting of in bruikleen van de gemeente Geldrop-Mierlo. Hieronder een lijst van de beelden.
Leunend Hoofd
Marina van der Kooi schonk in 2025 dit bronzen beeld aan de stichting.
Marina: “Na mijn klassieke opleiding aan de Rijksakademie in Amsterdam, begon ik al gauw te zoeken naar verschillende manieren om te ontsnappen aan klassieke vormgeving. Daartoe besloot ik op zeker moment (rond 1996) om terug te gaan naar mijn eerste kennismaking met klei op de kleuterschool, waar ik leerden om uit kleirolletjes een asbakje te maken.
Deze serie grote beelden zijn op dezelfde manier gemaakt uit ringen klei. Laag op laag vormden dezen een muurtje, dat wat moest aanharden voordat een nieuwe laag kon worden toegevoegd.
Het beeld leunend hoofd heeft een melancholieke uitstraling, het drukt een verlangen uit naar een andere tijd of een andere plaats. Tegelijkertijd heeft het beeld een openheid waardoor het met zijn omgeving communiceert. Ik verbeeld mij dat in de schemering het hele landschap zich in het beeld verbergt.
De Overspanning
Jan Wils (in bruikleen van de gemeente Geldrop-Mierlo)
De Balans
Niko de Wit (in bruikleen van de gemeente Geldrop-Mierlo)
De Wit is gefascineerd door de verrassingen die zich voordoen als je vormen stapelt, omdraait, vervormt of laat balanceren. Hij zelf zegt hierover: ‘Opeens kan een beeld zich – letterlijk – van een andere kant laten zien, en het wonderlijke is dat dit nog het sterkst werkt bij heel eenvoudige, elementaire vormen.’
Wie om zijn beelden heen loopt, ondergaat de merkwaardige sensatie vanuit elke hoek een ander beeld te zien.
https://nikodewit.nl/
De Stoel
Thijs van Kimmenade (in bruikleen van de gemeente Geldrop-Mierlo)
Van Kimmenade was de zoon van F.G.M.A. van Kimmenade (1898-1988), arts te Geldrop. Hij volgde van 1963 tot 1969 een opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten St Joost. Van 1969 tot 1974 studeerde hij verder aan de Staatliche Hochschule für bildende Künste in Kassel. Hierna vestigde hij zich als beeldhouwer.
Tijdens zijn studietijd in Duitsland had hij de basis gelegd voor zijn metalen stoelsculpturen, waarmee hij met de jaren internationaal aanzien wist te verwerven. Hiernaast was hij in de jaren 1990 ook docent aan de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg.
In 2019 had Van Kimmenade nog een overzichtsexpositie in KunstLokaal Gemert. In 2022 kwam hij in dezelfde gemeente in conflict met het gemeentebestuur van Gemert-Bakel, waar men zonder overleg zijn kunstwerk De Stoelen had weggehaald.
Teun Gijssen
Bronzen beeld van Peter Nagelkerke, geschonken in 2012 door Stichting Vrienden van Teun Gijssen
Beeld Yannick Frijns
Houten beeld, geschonken in 2012 door de ouders van de overleden Yannick Frijns. Zij is in 2016 omgekomen door een verkeerongeval op Texel door een automobilist die aan het appen was.
HET LANDGOED DAT PRIKKELT
Jouw zakelijke evenement
Bij Landgoed Kasteel Geldrop
Sinds de heren van Geldrop het kasteel in de 14de eeuw hebben opgetrokken in een moerassig gebied langs de Kleine Dommel, is het in de afgelopen 650 jaar meerdere malen verwoest, herbouwd en verbouwd. Sinds 1870 is er echter weinig veranderd. De tuinen en bijgebouwen dateren rond deze tijd, evenals het interieur.
Neem nu contact op


